Kontakta chefer

Här är kontaktuppgifter till chefer i kommunen.

Tf kommundirektör, kanslichef
Anna-Karin Lindblad
anna-karin.lindblad@nykoping.se
0155-24 86 59

Kommunalråd
Urban Granström
urban.granstrom@nykoping.se
0155-24 83 50

Tf ekonomichef
Monika Palmer
monika.palmer@nykoping.se
0155-24 86 97

Beställarchef
Peter Knutsson
peter.knutsson@nykoping.se
0155-24 84 04

Kommunikationschef
Anna Nilheimer
anna.nilheimer@nykoping.se
0155-45 73 28

HR-chef (personalchef)
Madeleine Fälleskog
madeleine.falleskog@nykoping.se
0155-45 77 71

IT-chef
Peter Palmebäck
peter.palmeback@nykoping.se
0155-24 84 25

Näringslivschef
Maria Karlsson
maria.karlsson.1@nykoping.se
0155-24 81 50

Barn Utbildning Kultur
Inger Fransson
Divisionschef
inger.fransson@nykoping.se
Växel 0155-24 80 00

Räddning och säkerhet/
Sörmlandskustens räddningstjänst
Patrik Kullman
Räddningschef
patrik.kullman@nykoping.se
Växel 0155-24 75 10

Samhällsbyggnad
Anna Selander
Divisionschef
anna.selander@nykoping.se
Växel 0155-24 80 00

Division Social omsorg
Stefan Heinebäck
Divisionschef
stefan.heineback@nykoping.se
Växel 0155-24 80 00

Tekniska divisionen
Kent Nyman
Divisionschef
kent.nyman@nykoping.se
Växel 0155-24 88 00

Kontakta oss

Nyköpings kommun

0155-24 80 00
kommun@nykoping.se

Kontaktformulär

För att vi ska veta att du inte är en robot - skriv in ordet Nyk i denna ruta: