Kontaktuppgifter Elevhälsan

Här hittar du kontaktuppgifter till oss som arbetar inom elevhälsan. 

På Gripenområdet arbetar:

 Barn- och fritidsprogrammet, Bygg- och anläggningsprogrammet

Maria Bergkvist (BF)
Skolsköterska

 

073 - 426 88 05
maria.bergkvist@nykoping.se

Cecilia Rylander (BA)
Skolsköterska

 

073 - 773 73 55
cecilia.rylander@nykoping.se

Malin Glysing (BA)
Kurator

 

073 - 149 30 85
malin.glysing@nykoping.se

Sara Karlsson (BF)
Kurator 

 

073 - 412 13 50
sara.karlsson2@nykoping.se

Maria Skogsberg
Specialpedagog

 

073 - 412 13 38
maria.skogsberg@nykoping.se

Cicci Englund Lindvall
Studie- och yrkesvägledare 

 

073-662 21 94
cicci.englund.lindvall@nykoping.se

 Naturvetenskapsprogrammet och Teknikprogrammet 

Maria Bergkvist
Skolsköterska

 

073 - 426 88 05
maria.bergkvist@nykoping.se

Carina Weiborn Denninger
Kurator

 

073 - 426 87 25
carina.weiborn.denninger@nykoping.se

Maria Carlfjord
Specialpedagog

 

073 - 412 13 43
maria carlfjord@nykoping.se

Felicia Zätterström
Studie- och yrkesvägledare

 

073 - 662 21 94
felicia.zatterstrom@nykoping.se 

 Estetiska programmet och Samhällsvetenskapsprogrammet 

Ninni Ågerfalk
Skolsköterska 

 

073 - 662 25 72
ninni.agerfalk@nykoping.se

Ulas Sen (ES)
Kurator

 

073 - 412 13 25
ulas.sen@nykoping.se

Malin Glysing (SA)
Kurator

 

073-149 30 85
sara.norling@nykoping.se

Emmy Edwall
Specialpedagog

 

073 - 426 87 08
emmy.edwall@nykoping.se

Charlotte Wargclou
Studie- och yrkesvägledare

 

073 - 412 15 85
charlotte.wargclou@nykoping.se

 Gymnasiesärskolan

Ninni Ågerfalk
Skolsköterska 

 

073 - 662 25 72
ninni.agerfalk@nykoping.se

Carina Weiborn Denninger
Kurtor

 

073 - 426 87 25
carina.weiborn.denninger@nykoping.se

Charlotte Wargclou
Studie- och yrkesvägledare

 

073 - 412 15 85
charlotte.wargclou@nykoping.se

Nanny Enoksson
Specialpedagog

 

073 - 412 13 09
nanny.enoksson@nykoping.se

Introduktionsprogrammen 

Cecilia Rylander
Skolsköterska

 

073 - 773 73 55
cecilia.rylander@nykoping.se

Maria Karlsson
Kurator 

 

073 - 426 87 94
maria.karlsson.2@nykoping.se

Susanna Winberg Sundin
Specialpedagog

 


susanna.winberg.sundin@nykoping.se

Charlotte Wargclou
Studie- och yrkesvägledare

 

073 - 412 15 85
charlotte.wargclou@nykoping.se


På Nico arbetar:

Ekonomiprogrammet, Handels- och administrationsprogrammet och Vård- och omsorgsprogrammet

Susanna Loander-Löf
Skolsköterska

    

073 - 662 22 96
susanna.loander.lof@nykoping.se

Ulas Sen (EK, HA)
Kurator

 

073 - 412 13 25
ulas.sen@nykoping.se

Alina Bjerkland (EK, VO)
Kurator

 

073 - 412 13 48
alina.bjerkland@nykoping.se

Karin Hammar
Specialpedagog

 

073 - 412 13 07
karin.hammar@nykoping.se

Cicci Englund Lindvall
Studie- och yrkesvägledare

 

073-662 21 94
cicci.englund.lindvall@nykoping.se

På Skavsta arbetar:

Fordons- och transportprogrammet och Flygteknikprogrammet 

Veronica Eriksson  
Skolsköterska                           

 

073 - 662 22 97
veronica.eriksson.1@nykoping.se

Therese Malkén
Kurator

 

073 - 149 34 39
therese.malken@nykoping.se

Christina Bergenheim
Specialpedagog

 

073-412 13 19
christina.bergenheim@nykoping.se 

Charlotte Wargclou
Studie- och yrkesvägledare

 

073 - 412 15 85
charlotte.wargclou@nykoping.se

 

Öppna sidomeny