Meny

Kontaktuppgifter Elevhälsan

Här hittar du kontaktuppgifter till oss som arbetar inom elevhälsan. 

På Gripenområdet arbetar:

 Barn- och fritidsprogrammet, Bygg- och anläggningsprogrammet

Maria Bergkvist (BF)
Skolsköterska

 

073 - 426 88 05
maria.bergkvist@nykoping.se

Cecilia Rylander (BA)
Skolsköterska

 

073 - 773 73 55
cecilia.rylander@nykoping.se

Anne Littmarck (BA)
Kurator

 

073 - 773 73 39
anne.littmarck@nykoping.se

Senait Sokoli (BF)
Kurator 

 

073 - 412 13 50
senait.sokoli@nykoping.se

Felicia Zätterström (BF/BA)
Studie- och yrkesvägledare 

 

073 - 662 21 94
felicia.zatterstrom@nykoping.se

 Naturvetenskapsprogrammet och Teknikprogrammet 

Maria Bergkvist
Skolsköterska

 

073 - 426 88 05
maria.bergkvist@nykoping.se

Carina Weiborn Denninger
Kurator

 

073 - 426 87 25
carina.weiborn.denninger@nykoping.se

Marianne Törnström-Portefaix
Specialpedagog

 

073 - 412 16 89
marianne.tornstromportefaix@nykoping.se 

Lena Bergman
Studie- och yrkesvägledare 

 

0155 - 45 76 98
lena.bergman@nykoping.se

 Estetiska programmet och Samhällsvetenskapsprogrammet 

Ninni Ågerfalk
Skolsköterska 

 

073 - 662 25 72
ninni.agerfalk@nykoping.se

Sara Norling
Kurator

 

073 - 412 13 48
sara.norling@nykoping.se

Emmy Edwall
Specialpedagog

 

073 - 426 87 08
emmy.edwall@nykoping.se

Lena Bergman
Studie- och yrkesvägledare

 

0155 - 45 76 98
lena.bergman@nykoping.se

 Gymnasiesärskolan

Ninni Ågerfalk
Skolsköterska 

 

073 - 662 25 72
ninni.agerfalk@nykoping.se

Carina Weiborn Denninger
Kurtor

 

073 - 426 87 25
carina.weiborn.denninger@nykoping.se

Ingo Alander
Studie- och yrkesvägledare

 

073 - 149 34 21
ingo.alander@nykoping.se

Nanny Enoksson
Specialpedagog

 

073 - 412 13 09
nanny.enoksson@nykoping.se

Introduktionsprogrammen 

Cecilia Rylander
Skolsköterska

 

073 - 773 73 55
cecilia.rylander@nykoping.se

Maria Karlsson
Kurator 

 

073 - 426 87 94
maria.karlsson.2@nykoping.se

Mahmoud Saeed
Specialpedagog

 

073 - 149 30 34
mahmoud.saeed@nykoping.se

Sandra Atef
Studie- och yrkesvägledare

 

073 - 149 30 33
sandra.atef@nykoping.se


På Nico arbetar:

Ekonomiprogrammet, Handels- och administrationsprogrammet och Vård- och omsorgsprogrammet

Susanna Loander-Löf
Skolsköterska

                            

073 - 662 22 96
susanna.loander.lof@nykoping.se

Ulas Sen 
Kurator

 

073 - 412 13 25
ulas.sen@nykoping.se

Karin Hammar
Specialpedagog

 

073 - 412 13 07
karin.hammar@nykoping.se

Ingo Alander
Studie- och yrkesvägledare

                                                                               

073 - 149 34 21
Ingo.alander@nykoping.se

På Skavsta arbetar:

Fordons- och transportprogrammet och Flygteknikprogrammet 

Veronica Eriksson  
Skolsköterska                           

    

073 - 662 22 97
veronica.eriksson.1@nykoping.se

Therese Malkén
Kurator

 

073 - 149 34 39
therese.malken@nykoping.se

Christina Bergenheim
Specialpedagog

 

073-412 13 19
christina.bergenheim@nykoping.se 

Felicia Zätterström
Studie- och yrkesvägledare

 

073 - 662 21 94
felicia.zatterstrom@nykoping.se

 

Kontakta oss

Kontaktformulär

För att vi ska veta att du inte är en robot - skriv in ordet Nyk i denna ruta: