Skolledningen

Här hittar du kontaktuppgifter till skolledningen på Nyköpings gymnasium.

Rektor

Peter Ekedahl
peter.ekedahl@nykoping.se

Enhetschef Service och Support Nyköpings Gymnasium

Johan Torstensson
johan.torstensson@nykoping.se

Enhetschef för elevhälsan Nyköpings gymnasium

Klas Karlsson
klas.karlsson@nykoping.se

Område Gripen

  • Barn- och fritidsprogrammet
  • Bygg- och anläggningsprogrammet

Cecilia Hast
Cecilia.hast@nykoping.se
0730 - 300 392

  • Naturvetenskapsprogrammet
  • Teknikprogrammet

Björn Löfstedt
Bjorn.lofstedt@nykoping.se
0155 – 24 81 03

  • Gymnasiesärskolan

Lena O´Connor
Lena.oconnor@nykoping.se
0155 – 24 81 05

  • Introduktionsprogrammen

Andreas Fager
andreas.fager@nykoping.se
073 - 426 87 29

  • Språkintroduktion

Malin Thunström
Malin.thunstrom@nykoping.se
0155  – 45 76 55

  • Estetiska programmet
  • Samhällsvetenskapsprogrammet

Cecilia Karlström
Cecilia.karlstrom@nykoping.se
0155 – 24 84 57

Område Nicolai

  • Ekonomiprogrammet
  • Handels- och administrationsprogrammet
  • Vård- och omsorgsprogrammet

Per Ivehammar
Per.ivehammar@nykoping.se
073 773 71 04

Område Skavsta

  • Fordons- och transportprogrammet
  • Flygteknikprogrammet

Jonas Axelsson
jonas.axelsson@nykoping.se

Kontakta oss

Kontaktformulär