Skolledningen

Här hittar du kontaktuppgifter till skolledningen på Nyköpings gymnasium.

Rektor
Peter Ekedahl
peter.ekedahl@nykoping.se

Administrativ chef 
Maria Molin
maria.molin@nykoping.se

Enhetschef för elevhälsan Nyköpings gymnasium
Klas Karlsson
klas.karlsson@nykoping.se

Område Gripen

Barn- och fritidsprogrammet
Bygg- och anläggningsprogrammet
Kriztina Lövgren
kriztina.lovgren@nykoping.se
0155 - 24 84 57

Naturvetenskapsprogrammet
Teknikprogrammet
RIG och NIU
Björn Löfstedt
bjorn.lofstedt@nykoping.se
0155–24 81 03

Gymnasiesärskolan
Lena O´Connor
lena.oconnor@nykoping.se
0155–24 81 05

Introduktionsprogrammen
Robert Lindqvist
robert.lindqvist@nykoping.se
0155 - 45 76 55

Språkintroduktion
Malin Thunström
Malin.thunstrom@nykoping.se
0155-45 76 55

Estetiska programmet
Samhällsvetenskapsprogrammet
Andreas Fager
andreas.fager@nykoping.se
073-426 87 29

Område Nicolai

Ekonomiprogrammet
Handels- och administrationsprogrammet
Vård- och omsorgsprogrammet
Per Ivehammar
per.ivehammar@nykoping.se
073-773 71 04

Område Skavsta

Fordons- och transportprogrammet
Flygteknikprogrammet
Jonas Axelsson
jonas.axelsson@nykoping.se
073-773 71 43 

Kontakta oss

Kontaktformulär

För att vi ska veta att du inte är en robot - skriv in ordet Nyk i denna ruta: