Gästabudsåret 2017
Nu firar vi Gästabudsåret 2017 - Se allt som händer på www.gastabudsaret2017.se

Lärare

Kontakta gärna din lärare om du har frågor eller behöver sjukanmäla dig. Här hittar du kontaktuppgifter till våra lärare inom musikskolan. 

Om du inte får tag i din lärare kan du alltid vända dig till expeditionen 0155 24 87 65, så ser vi till att läraren får ditt meddelande.

Aage Asikainen

Undervisar i Solosång

aage.asikainen@nykoping.se 

Tfn 073- 662 26 21

Adam Lindén

Undervisar i Slagverk

adam.linden@nykoping.se

Tfn 073-1493099

Alexander Bremström

Undervisar i Elgitarr/Gitarr/Elbas

alexander.bremstrom@nykoping.se

Tfn 073-149 31 98

Anneli Saarinen

Undervisar i Cello och Piano

anneli.saarinen@nykoping.se

Tfn 073- 662 26 35

Cecilia Rudstam

Undervisar i Fiol, Stråklek, Småbarnsrytmik, Kör

cecilia.merino.rudstam@nykoping.se

Tfn 073- 662 26 34

Christian Nyberg
Oboe 
christian.nyberg@nykoping.se

Claes Lundegård

Undervisar i Brass

claes.lundegard@nykoping.se

Tfn 073- 993 82 18

Enes Omerdic

Undervisar i Piano och dragspel

enes.omerdic@nykoping.se

Tfn: 073- 662 26 30

Elisabeth Hermansson

Undervisar i Piano, Grundskolan,
Stråklek, Kör

elisabeth.hermansson@nykoping.se 

Tfn 073 662 26 27

Helena Holmgren

Undervisar i Piano

helena.holmgren@nykoping.se

Tfn 073-662 26 39

Ida Maria Schwahn

Undervisar i Fiol och Viola 

idamaria.schwahn@nykoping.se

Tfn 073- 662 26 36

John Åhlin

Undervisar i Studioteknik 

John.ahlin@nykoping.se

Tfn: 073- 915 94 32

Kristian Muotka

Undervisar i Slagverk

kristian.muotka@nykoping.se

Tfn 073- 426 86 29

Linn Ann Bjernerup

Undervisar i Solosång

ann.bjernerup@nykoping.se

Tfn kommer strax

Linda Solberg

Undervisar Saxofon/Klarinett

linda.sohlberg@nykoping.se

Tfn 073-412 15 45

Markus Asplund (tjänstled ht 16)

Undervisar i Trumpet och Brasslek

markus.asplund@nykoping.se

Tfn 073- 662 26 32

Mats Grahn

Undervisar i Gitarr och Elgitarr

mats.grahn@nykoping.se

Tfn 073- 662 26 24

Michael Neumann

Undervisar i Tvärflöjt och Gitarr

info@neumusic.se

Tfn: 070- 796 10 00

Robin Fornhammar

Undervisar i Gitarr

robin.fornhammar@nykoping.se

Tfn:  073- 662 26 23

Samuel Edvardsson

Undervisar i Gitarr

samuel.edvardsson@nykopingsgymnasium.com

Sandra Löfgren

Undervisar i Brassinstrument

sandra.lofgren@nykoping.se

Tfn: 073-662 26 32

Sigbjörn Fant

Undervisar i Slagverk

sigbjorn.fant@nykoping.se

Tfn: 070-924 29 29

Tobias Hellman

Undervisar i Saxofon/Klarinett

tobias.hellman@nykoping.se

Tommy Andersson

Undervisar i Blockflöjt och Tvärflöjt

tommy.andersson@nykoping.se

Tfn:  070-395 02 12

Ulf Tjärnström

Undervisar i Elbas och Kontrabas

 

 

ulf.tjarnstrom@gmail.se

Tfn: Exp 0155-248765

Dela med dig
Skriv ut
Uppdaterad: 2017-03-24
Sidansvarig: Ansvarig